ספרים, מאמרים וכתבות

book_1

ויפאסנה – האמנות לחיות | מאת ויליאם הארט

הספר מתאר את החוויה הצפויה למשתתפים בקורסי ויפאסנה בני עשרה ימים בשיטתו של ס.נ. גואנקה, ומציג לקהל הקוראים הרחב, בדייקנות ובפירוט, את עיקרי התרגול.
אפשר לרכוש את הספר, שראה אור בהוצאת "זמורה ביתן", בחנויות הספרים ברחבי הארץ. לספרים מומלצים נוספים באנגלית, היכנסו ל: Pariatti Book Service

book_2

"לשבת פירושו להכיר את עצמי כביטוי הולך ומתבהר של אוניברסליות החיים". על מדיטציית ויפאסנה כמשימה הנצחית והמרתקת של חקר הגוף־נפש, שחוקי הקיום והיקום משתקפים בהם.

book_3

הבודהא תִרגל ולימד ויפאסנה כדרך המובילה ישירות לשחרור מלא מסבל. עם זאת, זמן רב לפני השגתו של יעד זה, המתרגלים יכולים להפיק ממנה תועלת תרפויטית רבה ביותר. המאמר מתאר במונחים פסיכולוגיים מודרניים את הפירות הנפלאים שתרגול ויפאסנה מעמיק יכול להניב.

book_4
למרות ההתקדמות המרשימה שחלה בשנים האחרונות בתחום חקר המוח, אין למדע המודרני כלים המאפשרים התבוננות ישירה ואובייקטיבית בתודעה. מהי הדרך שמדיטציית ויפאסנה מציעה לנו לחקר התודעה? כיצד אפשר להיעזר בה כדי לחדד את תודעתנו, כך שתהיה מסוגלת להתבונן בעצמה בעקביות ובאובייקטיביות ולחשוף בפנינו את דפוסי פעולתה? טור לזכרו של ס. נ. גואנקה. פורסם ב־24 באוקטובר, 2013.
book_5

"… כמה מאות מתרגלי ויפאסנה מקימים מרכז מדיטציה ליד דגניה. בדרך הם בונים גם מודל מעורר השראה לעבודה קבוצתית, גיוס כספים והקמת פרויקטים למען הכלל". פורסם ב־28 בנובמבר, 2013.

דילוג לתוכן