מגוון אנושי

מרכז המדיטציה דהאמה פאמודה מקבל בברכה אנשים מכל רקע, דת, לאום ומגדר. אמנם כל אדם בא מרקע אחר ולכל אחד ואחת מסלול חיים שונה, אך תלמידים הבאים לקורס ויפאסנה מאוחדים על־ידי מטרה משותפת – ללמוד כיצד להשתחרר מסבל.

פרפרים במרכז פאמודה
שיטה לא כיתתית

טכניקת הוויפאסנה התגלתה על־ידי גוטמה הבודהא, אך תרגולה אינו דורש שום אמונה דתית או השתייכות כיתתית. הבודהא לא ביקש להמיר אנשים מדת אחת לאחרת. הוא גילה דרך להשתחרר מסבל, ומטרתו היחידה הייתה לחלוק דרך זו עם אחרים. הגורם לסבל מצוי עמוק בתוך כל אחד ואחת מאיתנו, וכל שעלינו לעשות הוא להתבונן פנימה כדי להבין כיצד להשתחרר ממנו. כל בני האדם יכולים לבצע מלאכה זו, יהיו אשר יהיו מוצאם או המסורת שאליה הם משתייכים.

שפות

הקורסים בדהאמה פאמודה מתנהלים בעברית ובאנגלית, אך אפשר להאזין להנחיות בקורס בעשרות שפות נוספות. אם אינכם מבינים היטב עברית או אנגלית, אנא ציינו זאת בטופס הבקשה לקורס.

מגדר

אנשים בעלי כל זהות מגדרית ונטייה מינית מוזמנים להשתתף בקורסים. כמו כל מרכזי המדיטציה במסורת זו, מרכז המדיטציה דהאמה פאמודה מחולק לצד המיועד לגברים ולצד המיועד לנשים. ההפרדה בין גברים לנשים נשמרת בחדרי המגורים, באזורי ההליכה, בחדרי האוכל ובאולם המדיטציה. הפרדה זו נועדה לצמצם הסחות דעת ומתחים שעלולים להפריע לתלמידות ולתלמידים בקורס.

אנו מודעים לכך שההפרדה בין נשים לגברים אינה מסייעת לאלו הנמשכים לבני מינם, וייתכן כי יש שירגישו אי־נוחות מהבקשה "לבחור צד". אם תיידעו אותנו מראש לגבי הצרכים שלכם ותציינו זאת בטופס ההרשמה לקורס, אנו נעשה כמיטב יכולתנו ליצור עבורכם מרחב נוח שיאפשר לכם להשתתף בקורס ללא הפרעות.

צרכים רפואיים ובריאותיים

אם יש לכם צרכים מיוחדים עקב בעיה רפואית, מגבלה גופנית, היריון או מגבלות תזונתיות, אנא ידעו אותנו על כך בטופס ההרשמה וציינו למה בדיוק תזדקקו במהלך הקורס. איננו יכולים להיענות לכל בקשה, אך נשתדל לעשות כמיטב יכולתנו.

דילוג לתוכן